2012-2013

Suomen Cup Miehet 1. kierros Sisä-Suomi

Lohko 9

Joukkue Joukkue Tulos
TFS SBT PaPo 3-13
Classic II SBT PaPo 2-5
SBT PaPo Wings 6-2
SBT PaPo KyPo 3-6

Suomen Cup Miehet 2. kierros Sisä-Suomi Lohko J

Joukkue Joukkue Tulos
SBT PaPo LaSB 7-3
SR II SBT PaPo 3-3
SBT PaPo Warriors 3-4

M4Div Sisä-Suomi Lonko C

Joukkue O V T H TM PM P
SBT PaPo 18 15 1 2 144 48 31
SR IV 18 13 2 3 115 59 28
Classic II 18 12 3 3 127 85 27
YPA 18 12 1 5 93 62 25
Koovee IV 18 10 0 8 103 82 20
KU-68 18 9 0 9 121 98 18
TMT 18 8 0 10 100 78 16
Punakone II 18 3 1 14 80 120 7
KilMy 18 3 0 15 64 154 6
RoPo II 18 1 0 17 41 202 2

Pistepörssi

Nimi M S P
Mäkipää Tero 27 34 61
Ala-Rautalahti Tapio 23 19 42
Niemi Niko 24 12 36
Markkula Sauli 14 7 21
Tuuri Jussi 11 9 20
Vahosalmi Teemu 5 10 15
Markkola Arttu 5 8 13
Rantaviita Markus 11 1 12
Kuusijoensuu Asko 7 4 11
Koski Juha 4 6 10
Pyylöniemi Jari 3 3 6
Mäkipää Henri 2 4 6
Jaskari Joonas 1 5 6
Hankala Tapio 3 2 5
Ilomäki Aleksi 1 5 5
Kompsi Pekka 1 3 4
Myllymäki Matias 0 4 4
Kivelä Mikko 1 0 1
Simonen Lauri 1 0 1
Vanharanta Perttu 0 1 1

Nuorten 1.Divisioona Alkusarja Sisä-Suomi

Joukkue O V T H TM PM P
Nokian KrP 7 4 2 1 33 14 10
SCU 7 4 2 1 27 21 10
SC TOP 7 3 2 2 39 25 8
FBC Dux 7 3 1 3 26 35 7
Steelers JSB 7 3 1 3 22 14 7
SBT PaPo 7 3 0 4 23 27 6
PirPi 7 2 0 5 22 52 4
Ilves 7 1 2 4 27 31 4

Pistepörssi

Nimi M S P
Vahosalmi Teemu 4 4 8
Ruinu Ville 5 2 7
Tuuri Jussi 4 3 7
Markkola Arttu 1 3 4
Ilomäki Aleksi 2 1 3
Rantaviita Markus 1 2 3
Niemi Viktori 2 0 2
Kyösti Jesse 1 1 2
Haapakoski Jouni 0 2 2
Simonen Lauri 1 0 1
Ojalainen Eemeli 1 0 1
Vahosalmi Jere 1 0 1
Myllymäki Matias 0 1 1
Laihonen Markus 0 1 1

Nuorten 1.Divisioona Aluejatkosarja Sisä-Suomi

Joukkue O V T H TM PM P
Steelers JSB 10 7 2 1 54 26 16
SBS Wirmo 10 6 1 3 59 47 13
Ilves 10 6 0 4 40 40 12
SBS Masku 10 5 0 5 58 42 10
SBT PaPo 10 4 1 5 48 44 9
PirPi 10 0 0 10 27 87 0

Pistepörssi

Nimi M S P
Ilomäki Aleksi 12 8 20
Vahosalmi Teemu 8 9 17
Tuuri Jussi 7 8 15
Ojalainen Eemeli 6 1 7
Vahosalmi Jere 3 4 7
Rantaviita Markus 3 4 7
Markkola Arttu 3 2 5
Kyösti Jesse 2 2 4
Ruinu Ville 2 1 3
Laihonen Markus 0 2 2
Myllymäki Matias 1 0 1
Niemi Viktori 1 0 1
Seilo Juho 0 1 1
Haapakoski Jouni 0 1 1

C1-Pojat Sisä-Suomi Lohko C

Joukkue O V T H TM PM P
Nokian KrP 6 6 0 0 34 8 12
RoPo 6 3 1 2 21 24 7
KihU 6 2 1 3 26 22 5
SBT PaPo 6 0 0 6 8 35 0

Pistepörssi

Nimi M S P
Kuusisalo Pasi 2 0 2
Myllymäki Matias 2 0 2
Ala-Salomäki Aleksi 1 1 2
Kalliomäki Joonas 1 0 1
Simonen Eero 0 1 1
Jaakkola Julius 0 1 1
Uusi-Luomalahti Salla 0 1 1
Salomäki Ville 0 1 1
Mansukoski Veeti 0 1 1

PC1 Länsi-rannikko & Sisä-Suomi Ylempi jatkosarja B

Joukkue O V T H TM PM P
PirPi 12 11 0 1 111 38 22
Steelers Stones 12 9 0 3 81 61 18
Leki 12 7 0 5 69 62 14
FBT Karkut 2 12 7 0 5 76 54 14
RoPo 12 5 0 7 66 62 10
SBT PaPo 12 2 0 10 41 83 4
KU-68 12 1 0 11 36 120 2

Pistepörssi

Nimi M S P
Kalliomäki Joonas 13 5 18
Myllymäki Matias 9 6 15
Kuusisalo Pasi 5 3 8
Runsas Frans 2 6 8
Mansukoski Veeti 3 4 7
Jaakkola Julius 0 5 5
Ala-Salomäki Aleksi 3 1 4
Salomäki Ville 3 0 3
Männistö Aleksi 1 1 2
Alamettälä Topias 0 2 2
Simonen Eero 0 2 2
Myllyniemi Reetta 1 0 1
Salomäki Veli-Pekka 1 0 1

C-Tytöt Sisä-Suomi

Joukkue O V T H TM PM P
Koovee Punaiset 6 6 0 0 63 3 12
PirPi 6 4 1 1 33 14 9
Classic 6 3 0 3 16 33 6
Koovee Keltaiset 6 2 2 2 18 27 6
Fosu 6 2 1 3 25 26 5
Happee 6 2 0 4 15 33 4
SBT PaPo 6 0 0 6 10 44 0

Pistepörssi

Nimi M S P
Niemi Laura 1 2 3
Myllyniemi Reetta 2 0 2
Yli-Hietanen Wilhelmina 1 1 2
Majanen Wilma 1 1 2
Uusi-Luomalahti Saana 0 2 2
Uusi-Luomalahti Salla 1 0 1
Lähdetniemi Minttu 1 0 1
Myllämäki Alisa 1 0 1
Impponen Jenni 1 0 1
Koivisto Liisa 1 0 1
Impponen Emmi-Alisa 0 1 1

TC Sisä-Suomi & Länsirannikko Jatkosarja

Joukkue O V T H TM PM P
SBS Masku 18 17 0 1 142 30 34
PirPi 18 17 0 1 119 45 34
FBC Turku 18 13 0 5 92 57 26
FoSu 18 9 2 7 80 56 20
SBS Wirmo 18 8 0 10 67 56 16
KaPa-65 18 7 1 10 67 68 15
Happee 18 6 2 10 63 95 14
Koovee Keltaiset 18 5 1 12 55 125 11
Classic 18 3 1 14 57 133 7
SBT PaPo 18 1 1 16 15 92 3

Pistepörssi

Nimi M S P
Impponen Emmi-Alisa 3 1 4
Majanen Wilma 1 2 3
Yli-Hietanen Wilhelmina 2 0 2
Lähdetniemi Minttu 2 0 2
Yli-Hietanen Karolina 2 0 2
Uusi-Luomalahti Salla 1 1 2
Myllyniemi Reetta 1 1 2
Uusi-Luomalahti Saana 0 2 2
Runsas Reetta 0 2 2
Myllymäki Alisa 1 0 1
Impponen Jenni 0 1 1

D1-Pojat Sisä-Suomi Lohko D

Joukkue O V T H TM PM P
Classic 3 3 0 0 24 5 6
Happee 3 2 0 1 23 9 4
SBT PaPo 3 0 1 2 8 17 1
YPA 3 0 1 2 7 31 1

D1-Pojat Karsinta Kilpasarjaan Sisä-Suomi Lonko C

Joukkue O V T H TM PM P
PirPi 6 5 1 0 43 23 11
RoPo 6 4 0 2 42 32 8
Nokian KrP I 6 2 1 3 28 32 5
SBT PaPo 6 0 0 6 20 46 0

D1-Pojat Haastajasarja Sisä-Suomi

Joukkue O V T H TM PM P
Nokian Krp I 10 8 0 2 89 38 16
SBT PaPo 10 6 2 2 59 38 14
Ilves 10 6 1 3 79 49 13
Koovee Punaiset 10 4 1 5 51 60 9
YPA 10 2 2 6 57 68 6
Nokian KrP II 10 1 0 9 23 105 2

PD1 Länsi-rannikko & Sisä-Suomi Haastajasarjan loppuhuipennus

Joukkue Joukkue Tulos
SBS Wirmo SBT PaPo 5-6 Välierä
SBT PaPo Nokian Krp 3-11 Finaali

D2-Pojat Sisä-Suomi Lohko C

Joukkue O V T H TM PM P
Nokian KrP 5 5 0 0 62 7 10
Ilves West 5 3 1 1 52 20 7
SCU 5 3 0 2 34 26 6
PirPi 5 2 1 2 36 32 5
YPA Thunder 5 1 0 4 18 47 2
SBT PaPo 5 0 0 5 4 74 0

D2-Pojat Haastajasarja Sisä-Suomi

Joukkue O V T H TM PM P
Koovee Punaiset 14 14 0 0 123 47 28
YPA Lightning 14 9 2 3 138 92 20
RoPo Red 14 8 2 4 91 81 18
BS 14 8 0 6 83 82 16
KU-68 14 6 0 8 89 90 12
Pisku 14 4 0 10 78 122 8
YPA Thunder 14 3 0 11 76 132 6
SBT PaPo 14 2 0 12 69 101 4